Firma TORELL została założona w sierpniu 1990 roku.

Od samego początku oferuje produkty markowe, doskonałej jakości, dlatego już w 1991 roku związała się z firmą SHARP.
Z perspektywy 16 lat był to najlepszy wybór. Wraz z doskonałymi produktami otrzymała bowiem wiedzę i doświadczenie światowego lidera w dziedzinie elektroniki.

SHARP ER-A457PF

Specjalizowana kasa gastronomiczna wspomagająca zarządzanie przeznaczona do: małych, średnich i dużych barów, małych i średnich restauracji, kawiarni i kawiarenek, piekarni, wszędzie tam, gdzie wymagane jest wydanie bonu potwierdzającego zamówienie, wydanie paragonu fiskalnego. Usprawnia obsługę klienta a poprzez system raportów wspomaga kontrolę personelu. Wyposażona w płaską, wodoodporną klawiaturę, na której można zaprogramować (na trzech poziomach) do 150 pozycji bezpośredniego dostępu, co w znacznym stopniu przyspiesza obsługę klienta. Zastosowanie niezwykle cichej i szybkiej drukarki termicznej zapewnia duży komfort pracy oraz umożliwia niezawodną pracę przez wiele lat. Automatyczne wciąganie papieru ułatwia obsłudze jego wymianę.

ER-A277PS

Dobrze sprawdza się w kioskach, barach, punktach usługowych, sprzedaży biletów (stadiony, kina, dyskoteki itp.), czyli we wszystkich tych miejscach, gdzie w krótkim czasie trzeba wystawić dużą ilość paragonów. Może współpracować z czytnikiem kodów kreskowych oraz z komputerem lub wagą. Dzięki wyposażeniu w szybką drukarkę termiczną i doskonałej jakości klawiaturę kasa zapewnia cichą i wygodną pracę nawet przy wzmożonym natężeniu ruchu. Prosta obsługa i programowanie nie sprawiają kłopotów osobom pracującym na kasie. Posiada wbudowane funkcje autodiagnostyczne i testy serwisowe. Kasa zajmuje niewiele miejsca, a niewielki ciężar nie sprawia kłopotów przy jej przenoszeniu.

ER-A237P

Jest przeznaczona do średnich i małych punktów sprzedaży o małym i dużym natężeniu ruchu. Idealnie sprawdza się w kioskach, na stadionach, w dyskotekach, barach, gdzie w krótkim czasie trzeba wystawić dużą ilość paragonów. Ze względu na wbudowany akumulator kasa ta ma szerokie zastosowanie przy sprzedaży obwoźnej, na straganach, w punktach usługowych. Jej prosta obsługa, wygodna, doskonałej jakości klawiatura, duży i czytelny wyświetlacz, szybka i cicha drukarka termiczna zapewniają komfortowe warunki pracy. Niewielkie rozmiary i możliwość podłączenia szuflady w dowolnym miejscu umożliwiają instalację kasy w niewielkich pomieszczeniach.