TechMedia Reklama 2012
 
Oprawa Prac

Przykładowy obrazWykonujemy różne rodzaje opraw tradycyjne miękkie: bindowanie i termobindowanie, oraz  oprawiamy dokumenty w twardą okładkę.

Bindowanie to system łączenia kartek grzbietami plastikowymi jest najpopularniejszym na świecie sposobem oprawiania dokumentacji. Możesz oprawić nawet do 250 kartek w formacie od małego notesu do albumu A3.
Tradycyjne bindowanie polega na przedziurkowaniu wszystkich kartek, które mają zostać oprawione, łącznie z okładką, a następnie umieszczeniu ich w plastikowym grzbiecie. Dokumentacje są wygodne w użyciu, gdyż rozkładają się płasko na stole. Łatwo wykonasz kserokopie dowolnej strony. Grzbiet plastikowy można wielokrotnie rozciągać, dodając lub wyjmując dowolną kartkę. Dzięki temu możesz wielokrotnie aktualizować dokumentacje.

Termobindowanie to stosunkowo nowa technologia oprawy dokumentów. W odróżnieniu od zwykłego bindowania, arkusze papieru są tutaj umieszczane w grzbiecie pokrytym specjalnym klejem uaktywniającym się pod wpływem wysokiej temperatury. Praca oprawiona w ten sposób prezentuje się estetycznie i profesjonalnie, jest trwała, lekka i odporna na uszkodzenia. Kartki połączone w procesie termobindowania na zawsze pozostaną w komplecie - oprawa ta uniemożliwia uciążliwe wypadanie kartek. Okładki wykonywane w tej technologii mogą pomieścić do 200 arkuszy papieru. Proponujemy Państwu termookładki zapewniające doskonałą prezentację dokumentacji. Przeźroczysta okładka przednia wykonana z PCV uwydatnia kolory strony tytułowej i chroni ją przed wszelkimi możliwymi zabrudzeniami i uszkodzeniami. Tylna część okładki wykonana jest z gładkiego, błyszczącego kartonu nadającego dokumentacji profesjonalny i elegancki wygląd i chroniącego ją przed zabrudzeniami

Do niedawna dokumentacje biurowe, ofertowe i okolicznościowe były oprawiane tylko w okładki miękkie z przezroczystą okładką przednią. Oprawy twarde dla potrzeb komercyjnych wykonywano rzadko, i to tylko w wyspecjalizowanych zakładach introligatorskich. Wykonanie złocenia, na okładce lub grzbiecie oprawy, było prawdziwym luksusem.

Nowe systemy oprawiania należą do najbardziej ekskluzywnych sposobów oprawiania i prezentacji dokumentacji. W przeciwieństwie do poprzednich systemów, dokumenty nie są dziurkowane, zszywane, czy sklejane, co sprawia, że w każdej chwili można odzyskać dokumenty w idealnym stanie. Technika bindowania w tym systemie polega na zaciśnięciu dokumentów i twardej okładki w kananale używając odpowiednich urządzeń

Zaletą opraw jest czas oczekiwania - wszystkie  oprawy wykonujemy od ręki.